Školka pro štěňata

Pátek od 17.00 otevření cvičáku v 17:30 začíná výcvik
Během letních prázdnin se školka pro štěňata ani socializace nekoná.

Výcvik je veden ve formě turnusů. Další turnus bude začínat na podzim 2019, dotazy můžete posílat na e-mail: kurzskolka@email.cz Počet psů je omezen.
Pro socializaci je možno přijít (s pejskem, který je maximálně půl roku starý a zároveň je jeho kohoutková výška menší než 45cm) na cvičák každý pátek již od 17.00 do 17.30 a pak cvičiště opustit bez nároku na výcvik.
Placený turnusový výcvik začíná od 17.30hod.


Co si vzít s sebou?

Je důležité na první hodinu: očkovací průkaz, vodítko, obojek pro štěňátko a pamlsky pro odměňování

Na každou další hodinu: vodítko, obojek, pamlsky, nějakou hračku na aportování


Povídání o účelu školky pro štěňata

V dnešní době si lidé pořizují psy nejen pro sport a výcvik, ale také čím dál častěji jako rodinného kamaráda. Neplánují s ním cílený výcvik buď na zkoušky sportovní kynologie nebo závody agility, ale základní výcvik by měl mít každý pes. Proto náš kynologický klub Zlín-Příluky má pravidelný výcvik pro štěňata a mladé psy.

Školka pro štěňata je zaměřena na socializaci štěňat a mladých psů, jejich schopnost začlenit se do smečky psů, najít si tak své postavení. Štěňata si zde mají možnost pohrát se psy stejného věku, naučí se chovat v přítomnosti starších psů, a tím se předchází jejich možné dominanci vůči ostatním.

Výcvik je zaměřen na procvičování důležitých povelů pro každodenní život - přivolání, chůze u nohy na vodítku bez tahání na vodítku, sedni, lehni, odložení, aportování, atd. Štěňátka a mladí psi jsou rozděleni do skupin podle věku a také podle toho, kolik povelů již zvládají. Cvičí se v krátkých intervalech, často se dělají přestávky, protože mladí psi a zvláště štěňata nejsou schopna se dlouho soustředit a brzy se unaví.

Ve školce si pejsci také vyzkouší některé překážky z agility (tunel pevný i látkový, kladina), zvláště štěňátka nadevše milují tunely. Naučí se tak nebojácnosti z uzavřeného prostoru či pro jejich tlapky neznámého materiálu a to vše přispívá k jejich sebevědomí a hlavně utužuje vztah se svým majitelem.

Školku pro štěňátka lze navštěvovat již od útlého věku štěněte, cca od 2-3 měsíců, jakmile bude mít provedeno základní očkování. Je důležité na první hodinu s sebou vzít očkovací průkaz, vodítko a obojek pro štěňátko a pamlsky (dobrůtky pro odměňování) jsou nezbytností při každé návštěvě výcviku.

Je na Vašem rozhodnutí, jestli Vám základní výcvik ve školce pro štěňátka bude stačit, či budete chtít pokračovat a třeba výcvik zakončit složením zkoušky ze základní ovladatelnosti. Není přece nic lepšího než mít spokojeného, šťastného a poslušného psího kamaráda. Teprve potom může na sto procent plnit úkol skvělého rodinného psa.