Služební výcvik

Středa - letní čas od 18.30, zimní čas dle dohody (je pokračováním školky pro štěňata)


!!! PRAVIDLA PRO SLUŽEBNÍ VÝCVIK !!!

  • výcvik vede výcvikář nikoli psovod ( Pokud máte připomínky, dotazy či potíže se svým psem, řešte je s výcvikářem. Je to člověk, který Vám rád odborně poradí.)
  • psi se pouští na volno jen se svolením výcvikáře
  • pes musí být stále pod kontrolou majitele
  • pokud se Vám pes vyvenčí na cvičišti je nutno najít lopatu či sáček a hromádku uklidit
  • k pomůckám výcviku patří: pamlsky, vodítko, obojek, aport, ev. dlouhé vodítko a u kousavých psů koš

Zlost nechte doma, nikdo učený z nebe nespadl. Dříve či později váš pes i Vy vše pochopíte. Smát se Vám nikdo nebude, všichni jsme jednou začínali.

TAK PŘIJĎTE A ZKUSTE TO!!!!!!!!!!


Povídání o služebním výcviku (služebáku)

U služebního výcviku nezáleží na plemeni, velikosti psa a jeho zaměření vůči plemeni. Pro každého se tam najde nějaká zkouška, kterou by Váš pes zvládl. Služebák je pokračováním školky pro štěňata.

Na služebním výcviku se naši výcvikáři snaží naučit psovody jak správně se psem zacházet, jaké mají používat povely a hlavně kdy je mají použít, a také to nejdůležitější, za dobře provedený cvik psa velice moc pochválit a toto mnozí z Vás neumí. Pes, který dostane pochvalu a pamlsek za dobře provedený cvik, brzy zjistí, že cvičit je vlastně zábava a že z toho má nakonec radost i páníček. V některých případech trvá déle majiteli psa, aby cvik pochopil, než psovi samotnému. Ale jak se říká, žádný učený z nebe nespadl a od toho jsme tady my výcvikáři, abychom Vám pomohli.

Psi se zde učí poslušnost. To znamená: chůze u nohy, obraty se psem za pochodu, sedni, lehni, vstaň, odložení psa na místě, přivolání a jiné další povely podle různých typů zkoušek.
Psi se naučí být k sobě laxní, nevšímají si jeden druhého a sledují svého pána.

Všechno Vaše úsílí, pot a nervy budou završeny zkouškou, a to takovou, na kterou jste svého psa připravovali.

Nedílnou součástí služebního výcviku je také obrana. Neučí se zde žádné agresivitě psa vůči lidem, ale právě naopak se snažíme, aby pes a figurant byli kamarádi a vše probíhalo spíše formou hry. Důležitá je důvěra psa ve figuranta a naopak. A věřte, pokud je obrana vedena správným směrem, tak psy neuvěřitelně baví a vybijí si na ní přebytečnou energii.Ke služebnímu výcviku ( a to neplatí jen pro zkouškaře)patří také stopa. Výcvikáři Vám poradí, jak s nácvikem stopy začít a jak dále pokračovat. Ale nikdo jiný za Vás pak tu další práci neodvede. Je to jen na Vás, Vašem čase a trpělivosti, bez které to nejde. Než s nácvikem stopy začnete, obrňte se trpělivostí, ne každý pes má na to, aby z něj byl vynikající stopař, u někoho to jde rychle a druhého pomalu. Právě u stop platí trpělivost přináší ovoce.


Zkušební řády - sportovní kynologie

Národní zkušební řád - www.cz-pes.cz/zkusebni-rad-nzr.php

Zkušební řád IPO - www.cz-pes.cz/zkusebni-rad-ipo.php

Zkušební řád SchH - www.cz-pes.cz/zkusebni-rad-schh.php

Zkušební řád ZOP, ZPU1-2 - www.cz-pes.cz/zkusebni-rad-zop-zup.php

Zkušební řád TART - www.cz-pes.cz/zkusebni-rad-tart.php

Zkušební řád Mondioring - www.cz-pes.cz/zkusebni-rad-mondioring.php